Abbey Brown Accent Table
SKU:
9918-LR-223
Category: Chairside Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Brown, Chairside Tables
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Abbey Brown Accent Table effortlessly embodies modern minimalism. Its clean lines and sleek design create an aesthetic that is both sophisticated and inviting. The minimalist styling brings a touch of simplicity to your space, allowing the natural beauty of the marble to take center stage. Crafted from solid brown Italian marble, the Abbey Accent Table is the perfect fusion of contemporary design and enduring style.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Brown Marble |
| Material | Marble |
| Style | Modern, Contemporary |
| Collection | Abbey |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 61.72 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Clean lines and sleek design embody a modern minimalistic syle | Yes |
| Crafted from solid brown Italian marble | Yes |
| Easy assembly required | Yes |
| This accent table is able to support up to 25 pounds | Yes |
| This accent table suits any space, serving as a drink holder or a display for your favorite items | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Abbey |
Contact Us
"*" indicates required fields