Britney Outdoor Round End Table – Light Gray
SKU:
51031438
Category: Outdoor Tables
Tags: Classic Home, Gray, Light Gray, Outdoor Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
A sculptural masterpiece, the Britney End Table features a sleek drum shape and a durable glass fiber reinforced concrete form. Its light gray hue brings a serene sophistication to any outdoor space, offering both functionality and style. Expertly crafted, it’s designed to endure the elements with timeless resilience.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 21.75”D x 20.5”H |
|---|---|
| Materials | Glass Fiber Reinforced Concrete |
| Colors | Light Gray |
| Weight | 85 lbs |
| Weight | 85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 24 × 20.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Britney |
Contact Us
"*" indicates required fields