Aston Outdoor Accent Chair – Natural/gray
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
With sustainably harvested Grade-A teak wood and premium Olefin fabric, the Aston Accent Chair in Natural/Gray combines durability with thoughtful craftsmanship. Its clean lines and plush seating redefine outdoor lounging with timeless style and eco-conscious design.
Product Details
| Overall Dimensions | 43”W x 36”D x 33”H |
|---|---|
| Materials | Grade-A Teak Wood, 100% Olefin |
| Weight | 88 lbs |
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 43 × 33 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Aston |
Contact Us
"*" indicates required fields