Lsf-rsf Chaise W / 1 Pillow-navy
SKU:
U4339-11-04
Category: Sectional Parts
Tags: Blue, Emerald Home Furnishings, Navy, Sectional Parts
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Comfort and convenience can be yours with the Langley collection. The chaise provides a place to relax and kick up your feet and reveals space-saving storage when you lift the cushion. The loveseat is a great place to sit and has a hidden, pull-out sleeper structure. When you need a dependable, accommodating sectional, you need the Langley.
Product Details
| SU Dim Length | 31.5 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 57.5 in |
| SU Dim Height | 34.5 in |
| CTN Dim Length | 57.5 in |
| CTN Dim Width | 29 in |
| CTN Dim Height | 15 in |
| CTN Volume | 14.47 cft |
| CTN Weight | 88 lbs |
| Fabric | 100% Polyester |
| Seat Base | Sinuous Spring |
| Seat Cushion | Foam |
| Toss Pillows Included | 1 |
| Leg Material | plastic |
| Hot Buy (West Volume) | Yes |
| Hot Buy (East Volume) | Yes |
| Dimensions | 31.5 × 57.5 × 34.5 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Blue |
| Detail Color | Navy |
| Style | Contemporary |
Contact Us
"*" indicates required fields