Lsf Corner Sofa W / 2 Pillows-dark Grey
SKU:
U4174-31-03A
Category: Sectional Parts
Tags: Dark Grey, Emerald Home Furnishings, Gray, Sectional Parts
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Repose feels like a cozy cocoon, inviting relaxation and lounging at the end of the day. Perfect for the family or living room, the Repose pairs comfort and style for the ultimate movie night.
Product Details
| SU Dim Length | 99.5 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 41 in |
| SU Dim Height | 38.5 in |
| CTN Dim Length | 100.5 in |
| CTN Dim Width | 40.5 in |
| CTN Dim Height | 28 in |
| CTN Volume | 65.95 cft |
| CTN Weight | 183 lbs |
| Fabric | 100% Polyester |
| Seat Base | Sinuous Spring |
| Seat Cushion | Foam |
| Toss Pillows Included | 2 |
| Leg Material | solid wood |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 99.5 × 41 × 38.5 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dark Grey |
| Style | Contemporary |
Contact Us
"*" indicates required fields