U3535 Flower Power Accent Chair – Tana Stone
SKU:
U3535-05-29
Category: Chairs
Tags: Chairs, Emerald Home Furnishings, Gray, Tana Stone
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
ACCENT CHAIR – TANA STONE
Product Details
| SU Dim Length | 30.3 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 35 in |
| SU Dim Height | 35.5 in |
| CTN Dim Length | 31.5 in |
| CTN Dim Width | 29.5 in |
| CTN Dim Height | 20.5 in |
| CTN Volume | 11.02 cft |
| CTN Weight | 47 lbs |
| Fabric | 57% Polyester, 43% Rayon |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 30.3 × 35 × 35.5 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Tana Stone |
| Style | Contemporary |
| Collection | U3535 Flower Power |
Contact Us
"*" indicates required fields