Adalynne Upholstered Armless Chair – Buttermilk
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Overall Dimensions | 36.75”W x 41.75”D x 29.25”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester |
| Colors | Buttermilk |
| Weight | 77 lbs |
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.75 × 36.75 × 29.25 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Buttermilk |
| Style | Contemporary |
| Collection | Adalynne |
Contact Us
"*" indicates required fields