Lateral File Cabinet
SKU:
77934
Category: Office Storage
Tags: Brown, Gray Wash, Office Storage, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Top has a decorative v-match pattern | Yes |
| Both file drawers have dovetail joinery, ball bearing extension guides, and accept letter or legal size files | Yes |
| Anti-tip interlock system installed | Yes |
| Floor levelers | Yes |
| Dimensions | 34.75″W X 21.75″D X 30.50″H |
| Weight | 98.10 lbs |
| Weight | 98.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 34.75 × 30.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Gray Wash |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Sloane |
Contact Us
"*" indicates required fields