Lateral File Cabinet
SKU:
32734
Category: Office Storage
Tags: Brown, Office Storage, Pavestone, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| Two file drawers have dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and accept letter or legal size files | Yes |
| Anti-tip interlock system installed | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 34.00″W X 20.00″D X 30.00″H |
| Weight | 99.21 lbs |
| Weight | 99.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 34 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pavestone |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Wimberley |
Contact Us
"*" indicates required fields