Writing Desk
SKU:
30730
Category: Desks
Tags: Desks, Riverside Furniture, White, White Caps
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed withe Pine solids and Pine veneers | Yes |
|---|---|
| Sandblasted Pine drawer front | Yes |
| An electric/USB power outlet is mounted in the top panel | Yes |
| Two drawers are constructed with dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and veneered bottoms | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 28.00″D X 30.00″H |
| Weight | 88.18 lbs |
| Weight | 88.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 56 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields