English Bookcase 2 Column
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 2.464926 |
|---|---|
| Number of Packages | 2 |
| M3CUBIC FEET | 87.05 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 83.1 x 20.9 x 36.6 in |
| Package 1 Weight | 140.46 lbs |
| Package 2 Dimensions | 84.6 x 21.7 x 61 in |
| Package 2 Weight | 247.56 lbs |
| Package Weight Total | 388.01 lbs |
| Net Weight | 380.3 lbs |
| Weight | 380.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 81 × 87 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Brown |
| Detail Color | Fruit Wood |
| Style | Traditional |
| Collection | English |
Contact Us
"*" indicates required fields