Doku Solid Wood Bookcase
SKU:
52004086
Category: Bookcases
Tags: Bookcases, Brown, Classic Home, Coffee Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Doku Oak Wood Bookcase showcases a harmonious blend of simplicity and sophistication. Handcrafted from solid oak, its clean lines and sturdy frame provide an elegant yet functional storage solution. With ample shelving space, it effortlessly elevates any room while offering a practical display for books and decor.
Product Details
| Overall Dimensions | 42”W x 17.5”D x 91”H |
|---|---|
| Materials | Oak Wood |
| Colors | Coffee Brown |
| Weight | 188.1 lbs |
| Wire Management Holes | 2 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Weight | 188.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 42 × 91 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Coffee Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Doku |
Contact Us
"*" indicates required fields