Indoor/outdoor Tonopah Ivory Multi 8’x10′
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Classic diamonds, stripes, and zig zags race across this handsome rug infusing it with an energetic appeal. Handwoven from polyester yarn crafted from recycled plastic bottles, this rug is a sustainable choice for indoor and outdoor spaces alike.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 36”D x 0.4”H |
|---|---|
| Materials | 100% Recycled Polyester |
| Weight | 2.8 lbs |
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 24 × 0.4 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tonopah |
| Rug Size | 8’x10′ |
Contact Us
"*" indicates required fields