Crawford Chestnut Leather Rectangular Storage Ottoman
SKU:
W1491-091S
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Flexsteel, Ottomans & Poufs
Brand: Flexsteel
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Functionality and flair, all in one unique piece. The Crawford ottoman is ideal for those looking for both extra storage and bonus comfort. This piece will fit seamlessly into any space where you may need it, including living rooms, hallways and bedrooms. This rich, medium brown leather is semi-aniline protected and can stand up to everyday wear.
Product Details
| Collection | Crawford |
|---|---|
| Features | Storage and Casters |
| Stocked Cover Options | 756-72 |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 26.010 |
| Carton Weight | 119.000 lb |
| Product Weight | 119 lb |
| Carton Volume | 25.984 |
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 52 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Crawford |
Contact Us
"*" indicates required fields