Garfield Pendant
SKU:
L3767P
Category: Lighting
Tags: Bassett Mirror Company, Black, Lighting
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Garfield pendant in blackened nickel with antique brass details has an acorn shape with frosted glass globe.
Product Details
| Color/Finish | Black |
|---|---|
| Color Details | Black |
| Material | Metal/Glass |
| Style | Modern |
| Shade Material | Glass |
| Shade Color | White |
| Shade Lined | No |
| Shade Shape | Globe |
| Shade Size | 12x12x11 |
| Socket Type | E27 |
| Bulb Included | No |
| Bulb Wattage | 9W LED (Not Included) |
| Cord Length | 70.00″ |
| Shipping Weight | 13.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| Professional installation required. | Yes |
| Dimensions | 13 × 13 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Collection | Garfield |
Contact Us
"*" indicates required fields