Gavin Coffee Table
SKU:
1250-LR-120
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Bassett Mirror Company, Cocktail & Coffee Tables, White
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Gavin Cocktail Table blends modern styling with timeless craftsmanship. Featuring a solid wire brushed frame in a calming driftwood finish, this table embodies thoughtful design and reliability. The dramatic oversized white marble top adds sophistication, creating a charming accent for your space.
Product Details
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | Driftwood/ White marble |
| Material | Rubberwood/Marble |
| Style | Contemporary, Coastal |
| Collection | Gavin |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 103.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel – Oversized |
| Modern design with a driftwood finish | Yes |
| Dramatic oversized white marble top | Yes |
| Solid wirebrushed frame | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Look for other items in the Gavin collection | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 18 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Coastal, Contemporary |
| Collection | Gavin |
Contact Us
"*" indicates required fields