Wake Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Wake by Buddy Whitlock flows like water, with soft textures and organic tones that soothe the senses. Encased in a thick oak natural shadow frame, it’s a piece that radiates calm and elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Wake |
Contact Us
"*" indicates required fields