Vision Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Subtle gradients and layered brushstrokes shape Vision Painting, creating an abstract dialogue of light and shadow. Suspended in a champagne floating frame, it exudes modern charm.
Product Details
| Overall Dimensions | 54”W x 2”D x 80”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 25.5 lbs |
| Weight | 25.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 54 × 80 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Vision |
Contact Us
"*" indicates required fields