Normandy Rectangular Dining Table
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Simple geometry creates a look of timeless elegance with the Normandy rectangular dining table. Inspired by European architecture, this table offers a minimalist silhouette featuring a curved trestle base in an inviting, warm driftwood finish. Crafted with sustainability in mind, the Normandy table is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Comfortably seating up to eight people, this table can be paired with coordinating chairs for a harmonized look.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 20.144 |
| Carton Weight | 215.000 lb |
| Product Weight | 100 lb |
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 100 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Contact Us
"*" indicates required fields