Night Painting By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Moody tones and gentle contrasts blend seamlessly in Night Painting, evoking the stillness of the night sky. Suspended in a sleek black floating frame, it offers a serene focal point.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 2”D x 40”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11.33 lbs |
| Weight | 11.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 60 × 40 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Night |
Contact Us
"*" indicates required fields