Normandy Queen Panel Storage Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy Queen Panel Storage Bed. Inspired by European architecture, this panel storage bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. With added storage, the Normandy brings style and function in a regal frame to suit any space.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 47.520 |
| Carton Weight | 264.800 lb |
| Product Weight | 207.9 lb |
| Weight | 207.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Contact Us
"*" indicates required fields