Maker Painting 48×48 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Rich textures and organic tones bring Maker Painting to life, where layered abstraction evokes a raw and grounded aesthetic. Encased in a deep oak natural shadow frame, it delivers timeless sophistication.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 2”D x 48”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 10.88 lbs |
| Weight | 10.88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 48 × 48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Maker |
Contact Us
"*" indicates required fields