Jones Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Bold textures and fluid motion define Jones Painting, where layers of abstraction create a captivating visual rhythm. Framed in a sleek black floating frame, it delivers modern sophistication to any setting.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 2”D x 60”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 17 lbs |
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 60 × 60 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Green |
| Style | Contemporary |
| Collection | Jones |
Contact Us
"*" indicates required fields