Verona Queen Panel Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Make a statement with the Verona dresser, designed for those seeking true transitional elegance. Its soft curved base details and rich medium brown oak finish create an elevated bedroom space. Fashioned from rubberwood solids and white oak veneers, and adorned with antique bronze hardware, this dresser is sure to be an enduring staple in your home. With ample space in six soft-closing drawers, the Verona is the ultimate in functionality and sophistication.
Product Details
| Collection | Verona |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 0.001 |
| Carton Weight | 184.000 lb |
| Product Weight | 184 lb |
| Weight | 184 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 67 × 55 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Verona |
Contact Us
"*" indicates required fields