Brand New Painting By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
In the Brand New Painting, Buddy Whitlock captures a modern interpretation of abstract expression, housed in a champagne floating frame. The fluidity of each stroke creates a visual rhythm, turning blank walls into a gallery of thoughtful sophistication and creative depth.
Product Details
| Overall Dimensions | 54”W x 2”D x 80”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 25.5 lbs |
| Weight | 25.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 54 × 80 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brand |
Contact Us
"*" indicates required fields