Blue Forest Painting 48×72 By Buddy
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Blue Fores by Buddy Whitlock captures a tranquil landscape in ethereal hues of soft blue and earthy tones, evoking a sense of peace and wonder. This artwork is framed in a thick oak natural shadow frame, complementing its serene palette.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Art Board, Poly Fiber Frame |
| Weight | 40 lbs |
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Blue |
Contact Us
"*" indicates required fields