Baha Painting 48×72 By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Baha by Buddy Whitlock is an abstract symphony of intricate patterns and earthy tones, drawing the eye to its labyrinthine design. Encased in a thick walnut shadow frame, this striking piece exudes sophistication and depth.
Product Details
| Overall Dimensions | 48”W x 3”D x 72”H |
|---|---|
| Materials | Acrylic, Poly Fiber Frame |
| Weight | 42 lbs |
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 48 × 72 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Baha |
Contact Us
"*" indicates required fields