Melange Be-Leaf In Me Accent Table
SKU:
628-50101-02
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Hooker Furniture, White, Whites/Creams/Beiges
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Serene and elegant in a white and gold color scheme, the Be-Leaf In Me Accent Table has a compact 15 ½ x 15 ½ round shape. Crafted of Resin and Quartz, the table has a white finish over a raised leaf motif, a Quartz top and a brushed gold base.
Product Details
| Carton Height | 29.75 |
|---|---|
| Carton Length | 19.50 |
| Carton Weight | 54.56 |
| Carton Width | 19.50 |
| Depth | 15.50 |
| Distressing | No |
| Height | 25.00 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Material Description | Resin and Quartz |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 50 lbs |
| Width | 15.50 |
| Weight | 44.4 |
| Image Role Data | {“628_50101_02_room”:[“Room Image 1″],”628_50101_02_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”628_50101_02_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 44.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Contact Us
"*" indicates required fields