Jensen Solid Wood 2dr 1dwr Tall Cabinet – Meadow Taupe
SKU:
52010855
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Brown, Classic Home, Meadow Taupe
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Jensen Cabinet Set combines natural mango wood with elegant cane detailing for a harmonious blend of texture and functionality. Each piece showcases clean lines and ample storage, offering versatility and style for any room. Perfect for organizing while adding warmth and charm, the Jensen Cabinet Set is a timeless addition to modern and classic interiors alike.
Product Details
| Overall Dimensions | 42”W x 18”D x 83”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood, Tempered Glass, Cane |
| Colors | Meadow Taupe |
| Weight | 229.21 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 1 |
| Casegoods Door Quantity | 2 |
| Weight | 229.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 42 × 83 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Meadow Taupe |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Jensen |
Contact Us
"*" indicates required fields