Commerce & Market Pyramid Side Table
SKU:
7228-50011-89
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Brown, Dark Wood, Hooker Furniture
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
With a folk-art style and natural simplicity, the Commerce & Market Pyramid Side Table is crafted of solid Mango Wood in a natural dark, transparent finish to highlight color and grain variation. One fixed shelf.
Product Details
| Carton Height | 27.50 |
|---|---|
| Carton Length | 22.50 |
| Carton Weight | 39.00 |
| Carton Width | 22.50 |
| Depth | 20.00 |
| Distressing | No |
| Height | 25.00 |
| Material Description | Mango Solids |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 60 lbs |
| Width | 20.00 |
| Weight | 30 |
| Image Role Data | {“7228_50011_89_CC436_096_room”:[“Room Image 1″],”7228_80020_95_50011_89_CC436_096_825_5012_room”:[“Room Image 2″],”4115_7228_50011_89_room”:[“Room Image 3″],”7228_50011_89_silo”:[“Silo Image |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Contact Us
"*" indicates required fields