Bradley Solid Wood Tall Cabinet – Coastal White
SKU:
52010819
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Classic Home, Cream, White Wash
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Bradley Collection showcases classic charm with the strength of solid oak and a water-based finish that enhances its natural grain. This tall two-door cabinet features soft-close doors with antique brass hardware, offering ample vertical storage and adjustable floating shelves. Its refined elegance and timeless functionality make it a sophisticated addition to any room.
Product Details
| Overall Dimensions | 45”W x 18”D x 91”H |
|---|---|
| Materials | Oak Wood, Tempered Glass |
| Colors | Coastal White |
| Weight | 300 lbs |
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 45 × 91 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Wash |
| Style | Transitional |
| Collection | Bradley |
Contact Us
"*" indicates required fields