Serrano Hall Cabinet
SKU:
2541-LR-508
Category: Accent Furniture
Tags: Accent Furniture, Bassett Mirror Company, Brown
Brand: Bassett Mirror Company
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Serrano Accent Cabinet blends rustic charm with modern elegance in its unique design. Crafted with a demilune-shaped frame of lightly distressed oak veneers in a rich chocolate brown finish, it exudes warmth and sophistication. The bronze-tinted beveled mirrors on the doors and top add a touch of glamour. Inside, four doors open to reveal six adjustable shelves, offering ample storage with a stylish flair.
Product Details
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Rustic Oak, Bronze Mirror |
| Material | Wood, Mirror |
| Collection | Serrano |
| Shipping Method | LTL |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 160.00 lbs |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 44 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Serrano |
Contact Us
"*" indicates required fields