Vander Solid Wood Rectangle Dining Table – Cream Washed
SKU:
51031644
Category: Dining Tables
Tags: Classic Home, Cream, Cream Washed, Dining Tables
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Overall Dimensions | 84”W x 40”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Oak Veneer |
| Colors | Cream Washed |
| Weight | 178.57 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 28″ |
| Overhang Front Back | 8.25″ |
| Distance Between Legs Side Side | 47.25″ |
| Overhang Side Side | 12″ |
| Extension | No |
| Weight | 178.57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 84 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Cream Washed |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Vander |
Contact Us
"*" indicates required fields