Plymouth Round Counter Table
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Capture the relaxed look of an inviting cottage with the Plymouth round counter-height dining table. Taller than your standard dining table, this piece lends a more casual feel to spaces where you gather to share meals or interact. Featuring a distinctive carved pedestal base, this timeless design easily fits in smaller dining areas or game rooms and comfortably seats four. A weathered graywash finish is enhanced by the medium brown table top, evoking a vintage charm that adds warmth and character.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 0.001 |
| Carton Weight | 93.000 lb |
| Product Weight | 93 lb |
| Weight | 93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Contact Us
"*" indicates required fields