Nalani Solid Wood Rectangle Dining Table – Natural
SKU:
51005413
Category: Dining Tables
Tags: Brown, Classic Home, Dining Tables, Natural
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Celebrating workmanship with minimalist designs, our Nalani dining collection features linear edges along waterfall silhouettes crafted from reclaimed pine. Sculptural yet simplistic appeal makes Nalani the perfect gathering spot no matter the occasion.
Product Details
| Overall Dimensions | 94”W x 38”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Natural |
| Weight | 191.4 lbs |
| Table Top Thickness | 2″ |
| Table Clearance From Floor | 25″ |
| Distance Between Legs Side Side | 90″ |
| Extension | No |
| Weight | 191.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 94 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Nalani |
Contact Us
"*" indicates required fields