Round Table Top
SKU:
30752
Category: Dining Table Tops
Tags: Cream, Dining Table Tops, Hemlock, Riverside Furniture
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Round Table Top | Constructed of select hardwoods and random match Oak veneer |
|---|---|
| Round Table Top | The natural finish on the table compliments the white and natural materials in the collection |
| Round Table Top | Trestle base with architectural pedestal and cross base make the table beautiful and yet functional |
| Round Table Top | Random planked veneer on the top adds to the casual living look |
| Round Table Top | Seats four people comfortably |
| Dimensions | 48.00″W X 48.00″D X 30.00″H |
| Weight | 48.50 lbs |
| The natural finish on the table compliments the white and natural materials in the collection | Yes |
| Trestle base with architectural pedestal and cross base make the table beautiful and yet functional | Yes |
| Random planked veneer on the top adds to the casual living look | Yes |
| Seats four people comfortably | Yes |
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Hemlock |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields