Oval Dining Table Top
SKU:
82550
Category: Dining Table Tops
Tags: Dining Table Tops, Platinum Drift, Riverside Furniture, White
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Oval Dining Table Top | Constructed of select hardwood solids and Mango veneers |
|---|---|
| Oval Dining Table Top | Beautiful sunburst veneer pattern radiates out into the room |
| Oval Dining Table Top | Double pedestal bases have three concave sides forming a unique shape |
| Oval Dining Table Top | Faux metal accent trim on the base |
| Oval Dining Table Top | 80″ x 44″ top extends to 100″ x 44″ with one 20″ leaf inserted |
| Dimensions | 82.00″W X 42.00″D X 30.00″H |
| Weight | 0.00 lbs |
| Beautiful sunburst veneer pattern radiates out into the room | Yes |
| Double pedestal bases have three concave sides forming a unique shape | Yes |
| Faux metal accent trim on the base | Yes |
| 80″ x 44″ top extends to 100″ x 44″ with one 20″ leaf inserted | Yes |
| Weight | 123.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 82 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Platinum Drift |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Hepburn |
Contact Us
"*" indicates required fields