Server – White
SKU:
30755
Category: Dining Storage
Tags: Dining Storage, Riverside Furniture, White, White Caps
Brand: Riverside Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Split rattan overlaid door fronts add to the laid back lifestyle | Yes |
| Custom designed two piece hardware makes the piece truly unique and functional | Yes |
| Clean front frame gives the case a clean modern vibe | Yes |
| Slatted bottom shelf for display or wine bottle storage | Yes |
| Four Doors | Yes |
| One adjustable shelf behind left, middle and right doors | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 72.00″W X 18.00″D X 38.00″H |
| Weight | 160.94 lbs |
| Weight | 160.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Contact Us
"*" indicates required fields