Osiris Solid Wood 4dr Cabinet – Mission Brown
SKU:
52004711
Category: Dining Storage
Tags: Brown, Classic Home, Dining Storage, Mission Brown
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Blending rustic elegance with modern functionality, the Osiris Buffet is crafted from reclaimed pine with intricate door detailing. Fusing removable shelves and wire management holes, this versatile piece is perfect for both display and organization.
Product Details
| Overall Dimensions | 72.5”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Mission Brown |
| Weight | 145.2 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 34.65″ x 14.17″ x 6.89″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
| Weight | 145.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72.5 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Mission Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Osiris |
Contact Us
"*" indicates required fields