Kraton Buffet Cabinet
SKU:
28417WHD----STD
Category: Dining Storage
Tags: Bramble, Dining Storage, White, White Harvest Distressed
Brand: Bramble
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 1.01376 |
|---|---|
| Number of Packages | 1 |
| M3CUBIC FEET | 35.8 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 75.6 x 21.7 x 37.8 in |
| Package 1 Weight | 101.41 lbs |
| Package Weight Total | 101.41 lbs |
| Net Weight | 90.39 lbs |
| Weight | 90.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 74 × 35 in |
| Brand | Bramble |
| Color | White |
| Detail Color | White Harvest Distressed |
| Style | Transitional |
| Collection | Kraton |
Contact Us
"*" indicates required fields