Hunter Bench W/ Cushion
SKU:
28049WHD----STD
Category: Chairs & Benches
Tags: Bramble, Chairs & Benches, Cream, White Harvest Distressed
Brand: Bramble
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Product Details
| CBM | 0.62997 |
|---|---|
| Number of Packages | 1 |
| M3CUBIC FEET | 22.25 ft³ |
| Package 1 Dimensions | 65.4 x 21.7 x 27.2 in |
| Package 1 Weight | 46.3 lbs |
| Package Weight Total | 46.3 lbs |
| Net Weight | 39.68 lbs |
| Weight | 39.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 64 × 24 in |
| Brand | Bramble |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Harvest Distressed |
| Collection | Hunter |
Contact Us
"*" indicates required fields