Vivienne Solid Wood Bar Cabinet – Distressed Taupe
SKU:
52010615
Category: Bar Furniture
Tags: Bar Furniture, Brown, Classic Home, Distressed Taupe
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Make a statement with the Vivienne Mango Wood Bar Cabinet, where hand-carved details meet functional design. The metal hardware complements its rich mango wood finish, ensuring durability and style. It’s more than storage—it’s an experience.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 20”D x 47”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Distressed Taupe |
| Weight | 162.7 lbs |
| Weight | 162.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 36 × 47 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Distressed Taupe |
| Style | Rustic |
| Collection | Vivienne |
Contact Us
"*" indicates required fields