Bellevue Nightstand
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Unique elegance, there for you every morning. The Bellevue nightstand boasts a stately silhouette that harkens back to opulent styles of the past, topped off with modern flairs and features. A true traditional piece, the sloping curves and gleaming gunmetal hardware bring an antique touch, while USB-A and USB-C ports included keep all your latest devices charged and within reach. With whisper-quiet soft close drawers to hold all your essentials, the Bellevue nightstand is convenience and style all in one.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 7.594 |
| Carton Weight | 78.000 lb |
| Product Weight | 66.7 lb |
| Weight | 66.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 27 × 27 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Contact Us
"*" indicates required fields