Sanctuary Two-Door Mirrored Nightstand – Visage
SKU:
3014-90015
Category: Nightstands
Tags: Gold, Golds, Hooker Furniture, Nightstands
Brand: Hooker Furniture
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Light-catching and sparkly, this two-door, two-shelf mirrored nightstand will infuse your room with beauty and calm. Finished in Visage, an alluring patina of silver greige with amber glaze.
Product Details
| Carton Height | 39.50 |
|---|---|
| Carton Length | 28.00 |
| Carton Weight | 171.00 |
| Carton Width | 34.00 |
| Depth | 24.00 |
| Distressing | No |
| Height | 36.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Mirror |
| Metal Distressing | No |
| Number of Shelves | 2 |
| Style | Traditional/Formal |
| Tipover Restraint Included | Yes |
| Top Load Capacity | 100 lbs |
| Width | 30.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 151.02 |
| Image Role Data | {“3014_90015_inset1”:[“Room Image 1″],”3014_90015room”:[“Room Image 2″],”3014_90015”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”]} |
| Weight | 151.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 30 × 36 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
Contact Us
"*" indicates required fields