Adelaide Solid Wood 3dwr Nightstand – Natural Cream Wash
SKU:
52010679
Category: Nightstands
Tags: Classic Home, Cream, Natural Cream Wash, Nightstands
Brand: Classic Home
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Our Adelaide Collection celebrates masterful craftsmanship, showcasing rich mango wood and elegant paneling. Its timeless silhouette merges classic detailing with modern simplicity, creating a warm, sophisticated retreat in your space. Available in Cocoa Brown and Natural White Wash.
Product Details
| Overall Dimensions | 36”W x 19”D x 30”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Natural Cream Wash |
| Weight | 99.5 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 3 |
| Casegoods Small Drawer Dimensions | 26″x12″x3″ |
| Casegoods Medium Drawer Dimensions | 26″x12″x6.5″ |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Weight | 99.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 36 × 30 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Cream Wash |
| Style | Transitional |
| Collection | Adelaide |
Contact Us
"*" indicates required fields