Bellevue Drawer Chest
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Elegant yet practical, the Bellevue drawer chest is a true heirloom, with everlasting utility in a graceful package. A stately silhouette in a rich whiskey brown finish, this piece will house all your odds and ends and bring some opulence to your organization. Each soft-close drawer brings ample space for any need, topped off with gleaming pewter ring pulls. Perched on a classic taper leg, the Bellevue dresser is enduring style in a functional, everyday package.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 35.012 |
| Carton Weight | 233.000 lb |
| Product Weight | 212.3 lb |
| Weight | 212.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 40 × 55 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Contact Us
"*" indicates required fields