Sedona Platform Solid Wood Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
The Sedona Bedroom Set, crafted from oak wood, features soft curved edges and a modern design that exudes stealth elegance with an earthy touch. Its clean lines and sophisticated finish bring a sense of refined style, making it a perfect fit for creating a serene and stylish bedroom retreat.
Product Details
| Overall Dimensions | 73”W x 85”D x 60”H |
|---|---|
| Materials | Oak Wood,Oak Veneer |
| Colors | Black |
| Weight | 249 lbs |
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 73 × 60 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Bed Size | California King |
| Collection | Sedona |
Contact Us
"*" indicates required fields