Bellevue King Bed
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Looking for regal luxury in a traditional package? The search ends with the Bellevue King Panel Bed. With the rich whiskey brown finish, the Bellevue has beautifully crafted detailing that will make you want to look closer. The headboard and footboard feature a sleek chevron pattern to bring a classic look to your space. You’ll slumber in luxury, surrounded by the elegant, smooth traditional curves of the head and footboard. A true heirloom piece, the Bellevue brings regal luxury to last a lifetime.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 228.640 |
| Carton Weight | 249.000 lb |
| Product Weight | 212.1 lb |
| Weight | 212.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 81 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Contact Us
"*" indicates required fields