Burst Painting Art By Buddy Whitlock
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
With an arresting balance of light and texture, the Burst Painting by Buddy Whitlock captivates the eye. Enclosed in a black floating frame, it showcases expressive brushwork that adds energy and depth to any modern living space.
Product Details
| Overall Dimensions | 40”W x 2”D x 60”H |
|---|---|
| Materials | Canvas, Poly fiber frame |
| Weight | 11 lbs |
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 40 × 60 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Burst |
Contact Us
"*" indicates required fields