Mirror
SKU:
2623-04
Category: Bedroom Mirrors
Tags: Brown, Emerald Home Furnishings, Mirrors
Brand: Emerald Home Furnishings
Please contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability, lead times, etc. so we can provide you with the most accurate information.
Farmhouse styling is enhanced with the Newton bedroom collection. Barndoor slides and metal accents are eye-catching features of this solid hardwood collection. A distressed finish in a deep cocoa brown completes the rustic look—perfect for transforming your master suite!
Product Details
| SU Dim Length | 48 in |
|---|---|
| SU Dim Width | 1.5 in |
| SU Dim Height | 36 in |
| CTN Dim Length | 51 in |
| CTN Dim Width | 42.5 in |
| CTN Dim Height | 4 in |
| CTN Volume | 5.02 cft |
| CTN Weight | 48 lbs |
| Hot Buy (West Volume) | No |
| Hot Buy (East Volume) | No |
| Dimensions | 48 × 1.5 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Emerald Home Furnishings |
| Color | Brown |
| Style | Farmhouse Rustic |
Contact Us
"*" indicates required fields